Razvoj trajnostnega turizma v Občini Cerklje na Gorenjskem

18.07.2019 00:00

Razvoj trajnostnega turizma v občini Cerklje na Gorenjskem

 

Zavod za turizem Cerklje je v sodelovanju z Občino Cerklje na Gorenjskem v letu 2019 aktivno pristopil k pridobivanju certifikata Slovenia Green destination oziroma Zeleni shemi slovenskega turizma, ki ga podeljuje Slovenska turistična organizacija in temelji na ideji trajnostnega turizma.

 

Besedna zveza trajnostni turizem je dandanes zagotovo en najbolj uporabljenih pojmov v turistični industriji in se povezuje z besedo trajnostni razvoj. V eni izmed definicij je trajnostni razvoj takšen način razvoja, ki zadošča današnjim potrebam, ne da pri tem ogrožal možnosti prihodnjih generacij za enako ali pa še boljše življenje kot ga imamo mi.

 

Trajnostni turizem je torej turizem, ki se lahko na posameznem območju ohranja za nedoločen čas, brez da bi prišlo do poslabšanja razmer. Pomaga ohranjati raznolikost rastlin in živali, spoštuje kulturno dediščino, hkrati pa tudi zagovarja gospodarsko uspešnost.

 

S pridobitvijo certifikata Slovenia Green destination želimo domačim in tujim gostom sporočiti, da je ohranitev naravne in kulturne dediščine pomemben faktor v naši občini in da bodo pri nas lahko uživali v čisti in neokrnjeni naravi.

Izdelava spletne trgovine
Idejna zasnova in oblikovanje spletne strani: Agencija Forward, Google Partner
Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih